• ZADNJI REZULTAT

Alumnus - Brod 035

7 - 6

Osijek i Alumnus podijelili bodove u futsal spektaklu

Ziberi slavi_hrfutsalJoš jednu vrlo dobru partiju pružili su igrači Alumnusa sinoć u Osijeku. U utakmici u kojoj su se obje ekipe izmjenjivale u vodstvu, Osijek je u 32. minuti pogotkom Horvata uspio izjednačiti rezultat na konačnih 2:2. Obje ekipe imale su svojih prilika da dođu i do punog plijena, ali Alumnus će ipak više žaliti za prilikom Capara s početka drugog poluvremena. Utakmicu je odlično otvorio Grbeša, već u trećoj minuti nakon kombinacije iz auta, s lijeve strane puca pored gola. Osijek nije pronalazio rješenje kroz posjed igru za visoki presing Alumnusa, pa su se orjentirali na kontranapade i duge lopte prema Meteru.
Baš iz jednog takvog kontranapada u osmoj minuti, neugodni Pandurević na krivoj nozi lovi Capara i Modrušana i preciznim udarcem u prvi kut dovodi domaćina u vodstvo.
Pogodak nije obeshrabrio igrače Alumnusa te i dalje nastavljaju s pritiskom prema Mladini. Matošević je u petnaestoj minuti, odličnim udarcem najavio probleme za Osječane. Samo minutu nakon toga, prava mala majstorija. Lažnim kretanjima izbezumio je svog čuvara, primio loptu na poziciji pivota, okrenuo se i lijevom nogom neobranjivo zakucao za poravnanje rezultata.

Domaćin se još nije ni snašao, a već je bilo 2:1. Brzonogi Ziberi pročitao je dodavanje Duvančića pred samim golom Mladine i doveo momčad Alumnusa u vodstvo.

Do kraja poluvremena treba izdvojiti još po jednu priliku sa svaka strane, ali Modrušan s jedne i Mladina s druge strane su bili na visini zadatka.

Modrusan_hrfutsal

Alumnus je puno bolje otvorio i drugo poluvrijeme, Matošević je zaprijetio u 23. minuti, a priliku utakmice imao je Capar. Izišao je sam pred Osječkog vratara, dugo oklijevao s udarcem i na kraju sa četiri metra pucao loše i Mladina je obranio. Dvije minute poslije toga, Penava krade loptu, u gužvi uspijeva uputiti udarac prema golu, ali Mladina zaustavlja na samoj crti.

Igrač koji je stvarao najviše problema Alumnusu, Meter, kreator je prve ozbiljnije prilike u drugom poluvremenu za domaćina. Bilo je to u 28. minuti

Nakon toga šok. Postružin u 30. minuti dobija drugi žuti karton i Alumnus ostaje s igračem manje. Čak i tada Alumus uspijeva zaprijetiti, Capar krade loptu, ali nije bilo snage u završnici.Kad je već izgledalo da se Alumnus obranio, u posljednjim trenutcima dvominutne kazne, Horvat ostaje sam na drugoj stativi i posprema loptu u nebranjenu mrežu za veliko veselje domaćina.

U 33. minuti Penava još jednom izlazi sam pred Mladinu, ali puca pokraj gola. Igra se u tim trenutcima rasplamsala pa je i Modrušan imao pune ruke posla. Nakon njegove fantastične obrane, Pandurević je najbrži na odbijenoj lopti, pogađa stativu, a treći pokušaj odlazi pored vrata.

U istoj minuti još jedan veliki šok. Capar prolazi po lijevoj strani, u kontaktu s igračem Osijeka pada, sudac ne dosuđuje ništa, pa po završetku akcije pokazuje Caparu drugi žuti karton, zbog simuliranja. Iako šokirani i u nevjerici, Đulvat, Grbeša i Brnić uspjevaju se obraniti s igračem manje.

Posljednju veliku priliku utakmice imao je Matošević, ali Mladina brani njegov udarac i donosi bod svojoj momčadi.

Na kraju obje ekipe mogu biti zadovoljne bodom, ali i žaliti za propuštenim prilikama. Alumnus se s još jednog gostovanja vratio neporažen i to je činjenica koja veseli Miću Martića. Već u idućem kolu očekuje ih još jedno putovanje, do Knina i neugodnog Kijeva.

Osijek dvorana_hrfutsalU vrhunskom ambijentu kakav svaki klub može poželjeti, odigrana je utakmica na visokoj razini. Jedina šteta je što takav napredak i razinu ne mogu pratiti suci utakmica. U utakmici bez ozbiljnijeg starta podijeljeno je čak šest žutih i dva crvena kartona. Namjerno se nismo doticali sudačkih pogrešaka kojih je bilo mnogo, o njima će sa sucima raspraviti kontrolor suđenja, gosp. Ivan Novak, koji je bio na sinoćnjoj utakmici. Alumnusu ostaje žal što je unatoč dva crvena kartona imao priliku pobjediti, ali navijače može veseliti dobra igra koja je i zaslužna za četiri boda sa dva gostovanja.

MNK OSIJEK KELME: Mladina (c), Duvančić, Čavar, Horvat, Stipanović, Pandurević, Govorko, Lešić, Mlinarević, Meter, Včelik, Barišić, Lukenda

MNK ALUMNUS: Modrušan, Đulvat, Grbeša, Postružin, Penava, Capar, Brnić (c), Grgić, Ziberi, Bašić, Horvat, Ledinščak, Matošević, Vuk

Strijelci: 1:0 – 8′ – Pandurević, 1:1 – 16′ – Matošević, 1:2 – 16′ – Ziberi, 2:2 – 32′ -Horvat

Žuti karton: Duvančić, Horvat, Stipanović; Horvat, Grbeša, Penava

Crveni karton: Postružin, Capar

Suci: Mario Vecko, Krešimir Grgurević, Ivica Blažević