• ZADNJI REZULTAT

Alumnus - Brod 035

7 - 6

Napokon pobjeda u Martinovci

SONY DSCAlumnus je nakon velike borbe upisao prvu pobjedu u svojoj Martinovci. Sa po dva pogotka Matoševića i Penave svladali su vrlo dobru Uspinjaču rezultatom 4:2. Koliko dobar otpor su pružili igrači Marinka Mavrovića govori i činjenica da je u 39. minuti rezultat još uvijek bio izjednačen. Ovom pobjedom Alumnus se priključio vrhu ljestvice i prije reprezentativne pauze nalazi se na četvrtom mjestu.

Obje ekipe jako oprezno su ušle u utakmicu tako da se do prvog udarca trebalo čekati do četvrte minute. Poslije kornera pokušao je kapetan Alumnusa, Vlatko Brnić, ali bez uspjeha. U osmoj minuti opasan je Matošević, a odmah nakon njega i Ziberi, ali Švigir odličnim postavljanjem otklanja opasnost. Uspinjača je u početnim minutama bila bez izglednije prilike, ali na terenu nisu djelovali indisponirano. Ukalović, Grbić i Piplica su uspjevali držati napadače Alumnusa podalje od gola.

U devetoj minuti još jednom je pokušao Brnić, ali njegov udarac iz voleja odlazi pored gola. Hrabra igra Uspinjače i dobar presing vraćaju se momčadi Marinka Mavrovića pogotkom. Pred svojim šestercem griješi Postružin, Ukalović objeručke prihvaća ponuđeni poklon i uspijeva svladati Modrušana za iznenađujuće vodstvo Uspinjače.

Pogodak Uspinjače nije uzdrmao Alumnus i domaćin nastavlja sa prepoznatljivom igrom. Ne iskorištavaju igrači Miće Martića nekoliko dobro odigranih kombinacija poslije prekida. Udarci iz kornera, prekršaja, pa i indirekta ne nalaze put do mreže Švigira. Gostujući golman uspješan je i u posljednjoj minuti poluvremena. Grbeša je dobio priliku iz akomuliranog udarca sa deset metara, ali Švigir je bio nesavladiv.

Drugo poluvrijeme Alumnus započinje u brzini više. Prijeti najprije raspoloženi Penava, ali njegov pokušaj iskosa zaustavlja Švigir. Iz slične pozicije u 23. minuti Matošević puca preko gola, a najbolju priliku Alumnusa u tom dijelu utakmice loše završava Đulvat. Ziberi je odradio odličan posao, dodao do Đulvata čiji udarac odlazi pored gola.

Veliki broj navijača Alumnusa u punoj Martinovci već je grizao nokte prisjećajući se svih propuštenih prilika, kad im je dlanove zagrijao Matošević. Vrlo lijepim pogotkom nakon asistencije Capara poravnao je rezultat. Ni odlični Švigir ovaj put nije imao šanse. Lopta je topovskom brzinom završila pod prečkom njegova gola.

SONY DSC

U 28. minuti Penava je zaprijetio nakon auta, ali Švigir je bio koncentriran. Ipak, u istoj minuti, pivot Alumnusa postiže pogodak za vodstvo Alumnusa. Grbeša je ukrao loptu Ezgeti pred golom Uspinjače, dodao do Penave koji je ovu priliku iskorištava i postiže pogodak za toliko željeno vodstvo.

Kako je utakmica odmicala, tako je do izražaja došla i dulja klupa Alumnusa i umor gostujućih igrača. Veliku priliku imao je Matošević u 31. minuti, ali fantastičnom obranom istaknuo se Švigir. Već su svi vidjeli loptu u golu, ali vratar Uspinjače stiže pokriti drugu stativu i drži utakmicu u neizvjesnosti. Do 35. minute nabrojali smo još nekoliko odličnih obrana gostujućeg čuvara mreže, zausavljao je redom Ziberija i dva puta Đulvata.

I onda još jedan šok za domaćina. Prvim udarcem u okvir gola u drugom poluvremenu Uspinjača izjednačuje rezultat. Ukalović pogađa Ziberija, od kojeg se lopta odbija iza leđa Modrušana za 2:2. U 38. minuti pokušao je Jurić udarcem sa deset metara donijeti gostima sva tri boda, ali lopta od bloka odlazi u korner.

Činilo se da će Alumnus u trećoj domaćoj utakmici upisati i treći neriješen rezultat, ali po tko zna koji put spretan je bio Penava. Poslije kornera odlično reagira ispred Ukalovića i lopta odbijena od njihovih nogu završava u golu nemoćnog Švigira.

Taj pogodak značio je i veliko slavlje odlično ispunjene Martinovke.

Pokušali su igrači Uspinjače s golmanom igračem u posljednjim trenutcima utakmice. Nedostajalo im je snage i koncentracije da bi ozbiljnije zaprijetili, a to je najbolje iskoristio Matošević. Još jednim lijepim pogotkom u posljednjoj minuti utakmice postavlja konačnih 4:2.

Iako teško izborena, bila je ovo potpuno zaslužena pobjeda Alumnusa koja će momčadi Miće Martića značiti puno više od samo tri boda. Napokon su igrači Alumnusa postigli velik broj pogodaka i oplemenili veliki broj šansi te se napunili samopouzdanjem.

Idući vikend nema prvenstvenih utakmica zbog reprezentativnih akcija pa će Mićo Martić imati dva tjedna da pripremi momčad za gostovanje na Murteru.

Posljednji ovogodišnji zagrebački derbi je u potpunosti ispunio očekivanja i vjerujemo zadovoljio sve gledatelje, kako u dvorani, tako i uz televizijske ekrane.

SONY DSCMNK ALUMNUS: Modrušan 6, Capar 7, Lazanin 6, Grbeša 6.5, Matošević 7.5, Lukić -, Vuk -, Brnić 6.5, Grgić -, Postružin 6, Ziberi 6.5, Bašić 6, Penava 7.5, Đulvat 6.5

MNK USPINJAČA: Švigir 7.5, Bartoluci 6, Grbić 6, Piplica 6.5, Ukalović 7.5, Knežević -, Durlen 6, Jurić 6.5, Ezgeta 6, Janeš – .

Strijelci: 0:1 – 10′ – Ukalović, 1:1 – 25′ – Matošević, 1:2 – 28′ – Penava, 2:2 – 35′ – Ukalović, 3:2 – 38′ – Penava, 4:2 – 40′ – Matošević