• ZADNJI REZULTAT

Alumnus - Brod 035

7 - 6

Alumnus u drugom slomio Osijek Kelme

SONY DSCUspjeli su malonogometaši Alumnusa slomiti otpor Osijeka Kelme i osvojiti vrijedna tri boda za nastavak sezone. Mogla su se sinoć vidjeti dva različita poluvremena, prvo, u kojem je Alumnus puno griješio, a Osječani to iskorištavali, te drugo, u kojem su strpljivom igrom igrači, sinoć predvođeni Jakovom Ungarovom, strpljivom i kontroliranom igrom slomili otpor dobrih gostiju.

Odlično je Alumnus otvorio utakmicu. Već u prvoj minuti kombinirali su Penava i Matošević. Alumnusov 29 prebacio je cijelu obranu gostiju za Matoševićev volej, ali udarac je bio suviše iskosa da bi opasnije zaprijetio Mladini.

U drugoj minuti pokušao je Matošević još jednom, ovaj puta s lijeve strane, Mladina uspijeva obraniti prvo njegov udarac, a nakon toga i pokušaj Đulvata koji je bio najbrži na odbijenoj lopti.

U četvrtoj minuti još jedna prilika za Alumnus, Penava uspjeva promijeniti smjer Đulvatova udarca, ali Mladina se ne da iznenaditi. Postružin i Ledinščak su pokušali u dva navrata u šestoj i sedmoj, ali bez promjene rezultata.

Svoju prvu priliku Osječani su čekali do osme minute, Čavar je bio najbrži u kontranapadu, ali Modrušan na vratima Alumnusa odbija u korner.

Napadali su igrači Alumnusa i konstantnim pritiskom umarali momčad iz Osijeka. Takva igra bila je lišena prevelike ljepote, gosti su teško izlazili iz presinga, a mnogobrojni napadi domaćina često su završavali i neprisiljenim pogreškama.

U desetoj minuti Studenti dolaze do vodstva. Obrana Osječana nije ozbiljno shvatila Matoševića koji neometan upućuje udarac s devet metara i pogađa donji desni kut Mladinina gola za 1:0.

U 11. minuti šok za domaćina. U kontranapadu gostiju najbrži je Kajfeš. Prima dugu loptu iza obrane Alumnusa i vara Modrušana za poravnanje rezultata.

Nije se Alumnus oporavio od početnog šoka, a već su igrači Osijeka slavili pogodak Čavara. Šimunović uspijeva izbaciti iz igre dvojicu igrača Alumnusa. Lopta dolazi do Kajfeša koji nesebično poslužuje samog Čavara za šokantno vodstvo gostiju, 1:2.

Poslije tog pogotka krenuli su igrači Alumnusa još agresivnije i jače na obranu Osječana pa do poravnanja rezultata nije trebalo dugo čekati.

SONY DSCScenarij već viđen, samo ovaj put s drugačijim završetkom. Udarac prema golu Mladine, osječki vratar odbija, natrčava Postružin, ali ovaj put i zabija za 2:2.

Lijepo popunjena Martinovka još jednom nije bila zadovoljna igrom svojih ljubimaca nakon prvog poluvremena. Iako gosti nisu imali previše prilika uspjeli su dva puta svladati Modrušana dok su igrači Alumnusa, u prevelikoj želji prebrzo pokušavali završiti napade što je rezultiralo jako velikim brojem netočnih dodavanja i pogrešaka.

U odsutnosti Miće Martića utakmicu je sinoć vodio Jakov Ungarov i premda ne znamo što je rekao dečkima u svlačionici, “terapija” se pokazala vrlo uspješnom.

Ušli su igrači Alumnusa puno koncentriranije u drugo poluvrijeme i bez obzira što se na prvu ozbiljniju priliku trebalo čekati do 29. minute, vidljivo je bilo povećanje kontrole nad utakmicom, kao i smanjenje broja pogrešaka. Konstantni presing domaćina sigurno je izmorio Osječane, koji bez Dakića i Duvančića nisu uspijevali odgovoriti zahtjevima ovako naporne utakmice, a što je vrijeme više odmicalo i sve više su se uvlačili u svoju polovicu.

SONY DSCU već spomenutoj 29. minuti najbliže pogotku bio je Ledinščak, ali ne uspijeva zatvoriti dodavanje Matoševića. Matošević pokušava i u 30. minuti, ali još jednom je siguran Mladina.

Čekala je Martinovka do 32. minute na pogodak Alumnusa. Penava u odličnu priliku izbacuje Matoševića. Hrvatski reprezentativac s lijeve strane izlazi sam pred Mladinu i uspijeva ga svladati za veliko slavlje domaće momčadi.

U 37. minuti cijelu dvoranu na noge je podigao Horvat. Odlično prihvaća dodavanje Matoševića, valja Mladinu i u svom stilu, rabonom, pogađa za povećanje vodstva Alumnusa.

Pokušao je trener Osijeka, Marin Smoje do kraja utakmice s letećim vratarom, ali Matošević već u prvom takvom napadu oduzima loptu igračima Osijeka, dodaje do Grbeše koji preko cijelog terena pogađa nebranjeni gol za konačnih 5:2.

Dugo se Alumnus i u ovoj utakmici mučio s gostima. Opet smo vidjeli dva lica momčadi i opet su se dogodile crne rupe u igri. Sigurno je da će svi navijači biti zadovoljni s nova tri boda i usponom na prvenstvenoj ljestvici, ali igra u prvom poluvremenu sigurno nije bila na razini koju treneri Alumnusa očekuju.

Alumnusu sada slijede vrlo bitni dvoboji, susreti s Kijevom iz Knina, kup u kojem u gostima treba izboriti odlazak na završni turnir osam najboljih i domaći prvenstveni ogled u kojem će momčadi biti jako bitni osvojiti nova tri boda kako bi zadržali priključak sa vrhom ljestvice i tražili što bolju poziciju pred play-off. Između ta dva susreta Studenti će gostovati u Novom Marofu, protiv ekipe koja je odnijela bod iz Martinovke u prvom dijelu sezone.

MNK ALUMNUS: Mario Modrušan, Nikola Grgić, Kristijan Postružin, Ivan Bašić, Matej Horvat, Kristijan Grbeša, Saša Ledinščak, Vedran Matošević, Hrvoje Penava, Matija Ðulvat (kap.), trener: Jakov Ungarov

MNK OSIJEK KELME: Ivan Mladina (kap.), Ivan Mlinarević, Mislav Včelik, Armando Kajfeš, Zvonimir Horvat, Matej Govorko, Dario Stipanović, Drazen Čavar, Krešimir Lešić, Filip Šimunović, trener: Marin Smoje

STRIJELCI: 1:0 Matošević (10.min.), 1:1 Kajfeš (11.min.), 1:2 Čavar (11.min.), 2:2 Postružin (12.min.), 3:2 Matošević (32.min.), 4:2 Horvat (37.min.), 5:2 Grbeša (38.min.)