• ZADNJI REZULTAT

Alumnus - Brod 035

7 - 6

Podjela bodova na otvaranju sezone

SONY DSCIgrači Alumnusa i Osijeka odigrali su utakmicu koja je u potpunosti zadovoljila sve gledatelje u zagrebačkoj Martinovci, ali Marin Smoje i prvenstveno Jakov Ungarov nikako neće biti zadovoljni nakon sinoćnjih vaterpolskih 5:5. Neodlučen rezultat je na kraju i najpošteniji iako su i Studenti i njihovi gosti vrlo lako mogli do sva tri boda.Alumnus je bolje otvorio utakmicu, u trećoj minuti je Penava pogodio vratnicu, a nakon toga su gostujući golman i nepreciznost Grbeše sačuvali gol Osječana.

U šestoj minuti Osijek dolazi do vodstva. Školsku akciju iz kornera Pandurević je neometano pospremio u gol za 1:0 i nevjericu Jakova Ungarova zbog statičnosti Alumnusove obrane.

Ova prednost Osijeka nije dugo trajala. Već u idućoj minuti Alumnus je uzvratio dobro uigranom kombinacijom iz prekršaja. Dok su svi pazili Grbešu, Horvat se prikrao i vratio rezultat u egal.

U 15. minuti Horvat na Horvata. Osječki Zvonimir prvo je na spavanju uhvatio Mateja i pobjegao mu dok je Alumnus bio u visokom presingu, a nakon toga pokraj njega poentirao za novo vodstvo Osijeka Kelme.

Da se na poluvrijeme ne ode s vodstvom gostiju pobrinuo se Kristijan Grbeša. Gosti su vrlo brzo, već nakon devet minuta napravili pet prekršaja, a u osamnaestoj minuti i šesti koji je Grbeša hladnokrvno pretvorio u pogodak.

Burno je bilo u posljednjoj minuti poluvremena kada je Lukenda fantastičnim obranam čuvao mrežu Osijeka, a kada je i on bio svladan Penava nije bio dovoljno brz da zatvori drugu stativu i dovede Alumnus u vodstvo.

SONY DSCZvonimir Horvat je u 28. minuti još donio prednost gostima. Kasnila je tada cijela Alumnusova momčad, skupa s Lukićem da zatvori neugodnog Osječanina koji je smireno poentirao za 2:3.

Ipak, Alumnus u 32. minuti još jednom poravnava rezultat. Lijepo su kombinirali igrači Jakova Ungarova, a asistencija Grbeše za egzekutora Penavu bila je šlag na kraju lijepe akcije.

U 35. minuti nova nesmotrenost u obrani Alumnusa, Dakić je ostavljen sam na udarcu s dvanaest metara, a njegov udarac prolazi ispod noge  neopreznog Lukića.

U sljedećih nekoliko minuta Lukić se iskupio za pogrešku kod prethodnog gola i držao je Alumnus samo na gol zaostatka. Koliko je to bilo bitno pokazalo se već u 38. minuti. Penava asistent, a svoj prvijenac u Alumnusovu dresu postiže Luka Jurlina.

I kad su svi u dvorani mislili da će doći do potpunog preokreta još jednom neozbiljnom reakcijom u obrani domaćini dopuštaju Osijeku Kelme da dođe do petog vodstva na utakmici. Najuporniji je kod gostiju bio Duvančić koji je ispratio dugu polukontru i uklizao na drugoj stativi za veliko veselje nekolicine gostujućih navijača.

Ipak, nisu gosti imali dovoljno snage i smirenosti da zadrže tu prednost do samog kraja. Jurlina je u posljednjoj minuti utakmice postigao svoj drugi pogodak za konačnih 5:5 i podjelu bodova ove dvije momčadi.

Napadački je Alumnus pokazao puno toga, ali lošim postavljanjima i sporom obranom dopustili su Osijeku čak pet pogodaka. Pogreške koje je jučer kažnjavao Osijek Alumnusovi suparnici u Ligi prvaka će sigurno još bolje koristiti i to je segment igre koji se treba jako popraviti. Individualna obrana i povratna trka su jučer Studentima odnijela dva boda, dok je Marin Smoje jako dobro koristio Horvata i Pandurevića koji su Alumnusu stvorili najviše problema.

Još jednom treba napomenuti da je sav prihod od sinoćnje utakmice namijenjan za pomoć u liječenju dvojice braće, dječaka koji boluju od celebralne paralize.