• ZADNJI REZULTAT

Alumnus - Brod 035

7 - 6

Dina i Deva pretežak ispit za Studente

DSC00236Malonogometaši Alumnusa nisu se uspjeli plasirati u Elitnu rundu UEFA Futsal Cupa. Nakon tri utakmice igrači Jakova Ungarova tri puta su poraženi od prvaka Belgije, Rusije i Rumunjske. Nakon poraza od Charleroia u prvoj utakmici bilo je nemoguće vaditi se protiv domaćina Dine iz Moskve, a u posljednjim trenutcima utakmice s Devom došlo je do preokreta i Alumnus nije uspio ni do počasne pobjede.U drugoj utakmici skupine 3, Alumnus je u petak igrao protiv domaćina natjecanja, ruskog prvaka Dine iz Moskve. Jedna od najkvalitetnijih momčadi Preliminarne skupine ovog natjecanja pokazala je svu svoju moć i slavila rezultatom 8:3. Penava je svojim pogotkom držao neizvjesnost i rezultat 1:1 do 11. minute. Tada Carlinhos ubacuje u minutu više i postiže nova dva pogotka i odvodi Ruse na 3:1. Uspio je Penava svojim drugim pogotkom vratiti malo neizvjesnosti u utakmicu, ali više od toga Alumnus nije mogao. Do kraja je za Studente bio precizan još i Grbeša.

U posljednjoj utakmcii skupine, lišenoj bilo kakvog rezultatskog imperativa sastali su se prvak Rumunjske, Deva i Alumnus. Prvo poluvrijeme završilo je s miroljubivih 0:0 da bi se drugo bilo puno vatrenije. Prvo je Perić u 25. minuti dobio crveni karton, da bi prednost Devi pravom malom majstorijom donio Lupu. Penava je u 30. minuti idealno poslužio Jurlinu za poravnanje rezultata.  Penava se pokazao kao najopasniji Alumnusov igrač i u 35. minuti, nakon oduzete Alumnusove lopte solo prodor završava udarcem lijevom nogom i pogađa za zasluženo vodstvo Studenata.

Alumnus_UEFA3Stajalo je na semaforu 2:1 do minutu i sedam sekundi prije kraja, a onda M. Matei prvo poravnava rezultat, a nakon toga pogotkom u praznu mrežu dovodi Devu u vodstvo, te još jednim iz deseterca postavlja konačnih 4:2, sve samo u 67 sekundi.

Šteta što su Studenti utakmicu u kojoj su u najmanju ruku bili ravnopravan suparnik završili na ovakav način.

Dojma smo da je Alumnus na ovom turniru platio danak neiskustvu. Osim Matije Capara niti jedan od Studenata nije prije igrao ovu fazu natjecanja i to je sigurno bio jedan od glavnih razloga za ova tri poraza. Ključnom se pokazala prva utakmica i jako loše prvo poluvrijeme u kojem je po tko zna koji put Alumnusov protivnik iskoristio sve pogreške koje su im zagrepčani ponudili, a realizirao svoje malobrojne prilike.

Igrači i stručni stožer Alumnusa u ponedjeljak slijeću u Zagreb i već u srijedu ih očekuje borba na parketima prve Hmnl i gradski derbi s Uspinjačom.