• ZADNJI REZULTAT

Alumnus - Brod 035

7 - 6

Uspinjača slavila u Martinovci

SONY DSCIgrači Alumnusa ni u drugoj prvenstvenoj utakmici nisu uspjeli upisati pobjedu, dapače, u neizvjesnoj završnici slavila je momčad Uspinjače. Studenti su u utakmicu ušli bez prvog vratara Lukića i Penave, dok je Uspinjača na krilima novopridošlih igrača dugo držala rezultat u egalu, da bi na kraju slavila s 3:2.Dobro je Alumnus otvorio utakmicu, već u sedmoj minuti pogodili su igrači Jakova Ungarova vratnicu i to je bio nagovještaj onoga što slijedi. Horvat je odličnim dodavanjem preko cijele obrane Uspinjače pronašao Ziberija koji volejem kroz noge Dokuzovića pogađa za 1:0. Puno bolja momčad bio je Alumnus i u nastavku prvog poluvremena, Grbeša je u prvom dodiru s loptom u 16. minuti pogodio još jednu vratnicu, a odbijenu loptu Horvat s metra ne uspijeva progurati u gol pokraj obrane Uspinjače.

U 18. minuti Alumnus po tko zna koji put prima jeftin pogodak. U situaciji koja nije izgledala opasno, Rogošić gura loptu pokraj Brnića i skoro iz mrtvog kuta lijevom nogom pogađa “kroz glavu” nemoćnog Kneževića za poravnanje rezultata.

Horvat je dobro otvorio i drugo poluvrijeme, sada je on volejem nakon kornera zaprijetio Dokuzoviću, ali Uspinjačin vratar još jednom sjajan.

U 28. minuti novi šok za Alumnus. Nonšalancija u obrani još je jednom skupo plaćena. Gaši neobjašnjivo ostaje sam na sedam metara i neometan pogađa za 1:2.

SONY DSCNakon tog pogotka pojačali su se napadi Studenata, Brnić je pogodio prečku, Horvat još nekoliko puta testirao Dokuzovića, ali bez rezultata. Sve do 35. minute. Jurlina se još jednom pokazao kao odlično pojačanje. Na desnoj strani efektnim driblingom oslobodio se svog čuvara i dodao u sredinu za Ziberija koji zabija svoj drugi pogodak večeri.

Burno je bilo i dvije minute prije kraja, prvo je Piplica u solo prodoru pogodio Alumnusov okvir gola, da bi Jurlina već u sljedećem napadu prošao dvojicu igrača, ali Dokuzović je odlično obranio.

Neshvatljivo je reagirala obrana Alumnusa i u 39. minuti. Umjesto da prihvate odbijeno loptu, igrači Alumnusa pohrlili su u napad, to je najbolje iskoristio Bartoluci koji ostavlja odlično dodavanje Grbiću, a on pogađa za konačnih 3:2.

Alumnus je još jednom jeftino prosuo bodove, ovaj put u gradskom derbiju. Ponavljaju se već drugu prvenstvenu utakmicu za redom loše reakcije u obrambenom dijelu igre, gdje se za razliku od prošle sezone puno izgubilo na agresivnosti i konkretnosti u duel igri.

Priliku za popravak Alumnus će imati već u petak u 17:00h protiv Solina. Solinjani su relativno nova momčad i vrlo je vjerojatno da će prepustiti Alumnusu loptu i svoje prilike tražiti iz kontri i polukontri. Nadamo se da će ovaj put ishod biti bitno drugačiji.