• ZADNJI REZULTAT

Alumnus - Brod 035

7 - 6

Tri boda za treće mjesto

DSC06736-2000Alumnus je u osmom kolu, na domaćem parketu, slavio protiv Murtera rezultatom 5:3 te se tako zahvaljujući dobroj gol razlic popeo na treće mjesto prvenstvene ljestvice. Osim jako bitne pobjede, Jakova Ungarova i navijače Alumnusa veseli i dobra igra Studenata koji su tijekom svih 40 minuta kontrolirali utakmicu i najavili da su u dobroj formi pred gostovanje u Splitu.Alumnus je furiozno krenuo u susret. Grbeša je u prvoj minuti dobro protegnuo Stojkića koji je nogom obranio njegov udarac, dok je sličan pokušaj Jurline u sljedećoj minuti Stojkić samo odbio do Grbeše koji zabija za vodstvo Alumnusa od 1:0.

U sljedećoj minuti Jurlina sav posao obavlja sam. Krade loptu Vedriću na sredini igrališta, izlazi sam pred Stojkića i majstorski ga zaobilazi za povećanje vodstva i 2:0.

U sedmoj minuti već je 3:0 za Alumnus. Trener gostiju, Mladen Perica Štrla pokušao je s Klarinom kao vratarem, ali zbunjenost u napadu Murtera najbolje koristi Šagud koji preko cijelog terena pogađa za velika tri pogotka razlike.

U 8. minuti nova velika prigoda za Alumnus. Klarin je igrao rukom u svojih šest metara, i omogućio Penavi da iz kaznenog udarca podeblja vodstvo Studenata. Dobro upućen udarac Stojkić fantastično brani i ne dopušta novo povećanje vodstva.

Ta obrana kao da je malo probudila goste, posebice Mijatovića koji je zaprijetio u nekoliko navrata.

U 12. minuti Murter smanjuje prednost. Mijatović krade loptu Grbeši i postiže svoj prvi pogodak na susretu.

DSC06912-2000

Do kraja poluvremena Alumnus je kontrolirao igru ne dopuštajući gostima da se razmašu i potpuno vrate u utakmicu. Posebno je opasan bio Jurlina koji je u 13. minuti izišao sam pred Stojkića, ali reprezentativni vratar je ovaj put uspješniji.

Drugo poluvrijeme se nastavlja u istom ritmu, Alumnus napada kroz posjed i uigrane akcije dok se gosti pouzdaju u individualnu kvailtetu. Da je vrhunska kvaliteta, Mijatović je pokazao u 32. minuti. Iz skoro nemoguće situacije dolazi do lopte ispred dvojice svojih čuvara i gura je ispod Lukića za neugodnih 3:2.

Ovaj pogodak Mijatovića ipak nije previše uzdrmao Alumnus. Već u istoj minuti Horvat je izišao sam ispred Stojkića, zaobišao ga i svojom već poznatom rabonom pokušao poentirati, ali isprječila se vratnica.

Ipak, u 33. minuti uspješan je Penava. Najbolji strijelac 1. HMNL izbjegao je pažnji čuvara, primio dugu loptu na prsa i efektno, iz voleja postigao pogodak za 4:2.

U 37. minuti Rakić je opasno zaprijetio Lukiću, ali domaći vratar uz pomoć okvira gola ne dopušta Murteru da se opet približi na gol zaostatka.

DSC06615-2000Svojim drugim pogotkom na utakmici i četrnaestim u prvenstvu Penava je odlučio pitanje pobjednika. U 38. minuti siguran je realizator na asistenciju Grbeše.

Do kraja je još Mijatović pogodio za konačnih 5:3, ali nije bilo više vremena za promjenu rezultata.

U susretu dviju momčadi koje se jako dobro poznaju Alumnus se još jednom pokazao kao uigranija ekipa i došao do vrijedna tri boda. U sljedećem kolu Jakov Ungarov i igrači putuju u Split kod Split Tommya gdje ih očekuje vrlo teška utakmica protiv drugoplasirane momčadi prvenstva.