• ZADNJI REZULTAT

Alumnus - Brod 035

7 - 6

ŽMNK Alumnus peti u Sloveniji

Sandra_Brkan29. studenog održan je ženski međunarodni futsal turnir na kojem je sudjelovala i ekipa Alumnusa.
Turnir je brojao 11 ekipa, nakon nedolaska ekipe Futsal Klagenfurt Woman iz Austrije. Uz Alumnus, četiri ekipe došle su iz Austrije, dok je 6 ekipa bilo iz Slovenije, uključujući i ekipu KMN Slovenske gorice, koja je bila i domaćin turnira. Utakmice su igrane 1×15 minuta zbog velikog broja ekipa.

Alumnus je prvu utakmicu otvorio pobjedom protiv ekipe ŽNK Cerkvenjak 1:0. Strijelac jedinog pogotka za Alumnus bila je Andrea Tolić. Djevojke su rutinirano odradile utakmicu te sigurno upisale prva tri boda na turniru te je rezultat mogao i biti dosta veći u korist Alumnusa da su cure iskoristile svoje šanse.

Hladan tuš došao je već u drugoj utakmici, gdje su cure doživile poraz od 2:0. Neopreznost u obrani Alumnusa iskoritile su cure iz PRO TOM Ilirska Bistr. te su povele 1:0. Veći rizik u igri Alumnusa, donio je još jednu kontru i pobjedu slovenske ekipe od 2:0.

U trećoj utakmici skupine, biti ili ne biti, protiv prošlogodišnjeg osvajača SKV Altenmarkt, cure su furiozno otvorile utakmicu te rano povele 3:0. Ekipa SKV Altenmarkt-a uspjela je do kraja smanjiti na 3:1 te je to bilo dovoljno za prolaz Alumnusa, kojem je bila potrebna pobjeda od minimalno 2 gola razlike. Strijelci za Alumnus su bili Irena Migić (2x) i Sandra Brkan.

U utakmici polufinala, Alumnus je dočekao ekipu FC Kömmel Kärnten. Iako se nakon početnih 5 minuta utakmice činilo da je samo pitanje vremena kada će i koliko Alumnus zabiti, kako to biva u futsalu, ako ne zabiješ primiš. Austrijanke su iskoristile svoje prilike i svladale Alumnus rezultatom 2:0 te se plasirale u borbu za jedno od prva tri mjesta dok je Alumnus gurnut u utrku za plasan od 4. do 6. mjesta.

ZMNKAlumnus_1Prva utakmica doigravanja za plasman od 4. do 6. mjesta odigrala se između Alumnusa i ZNK Maribor. Opet je dobro otvorio utakmicu Alumnus te preko Marijane Orešić poveo 1:0.  Maribor je kasnije izjednačio na 1:1 te po propozicijama natjecanja nakon 15 minuta utakmice pristupilo se izvođenju šesteraca. Tamo su spretnije bile cure iz Maribora te upisale pobjedu od 3:2. Za Alumnus je šesterac pogodila Sandra Brkan, dok su Mateja Tomić i Andrea Tolić zapucale svoju priliku.

Posljednja utakmica na turniru bila je i utješna za naše cure. Visoka pobjeda od 4:0 protiv SD Sodrazica, u kojoj su pogađale Sandra Brkan(2x), Irena Migić i Andrea Tolić. Ovom pobjedom djevojke su osigurale 5. mjesto na turniru.