• ZADNJI REZULTAT

Alumnus - Brod 035

7 - 6

Teško gostovanje u Brodu

FB_IMG_1425640349847Teško gostovanje ja na rasporedu za igrače Alumnusa u sedamnaestom kolu 1. HMNL. Iako ih očekuje utakmica protiv posljednjeplasiranog MNK Brod 035, stanje na prvenstvenoj ljestvici ne smije se uzeti zdravo za gotovo, pogotovo ako uzmemo u obzir posljednje rezultate ovih dvaju klubova u ligi.

U prošlom kolu Alumnus na domaćem parketu nije uspio svladati Novi Marof. Gosti su čak uspjeli i sačuvati mrežu neokrznutom, te je Alumnus po prvi put u prvenstvu ove sezone završio utakmicu bez postignutog pogotka, U prvom dijelu prvenstva protiv MNK Brod 035 Simplex zabili su ih čak 9, ali u večerašnjoj utakmici teško će ponoviti taj rezultat.

Ipak, kvaliteta igrača Jakova Ungarova je neupitna, a uigranost ovih dviju ekipa nemjerljiva pa se svi navijači Alumnusa nadaju prekidu niza od dva poraza.

Brod je u posljednje dvije domaće utakmice slavio protiv Novog Vremena rezultatom 5:4, i dva kola prije toga nad Murterom 8:7 te se s tih šest bodova vratio iz mrtvih i sada se nalazi samo bod iza pretposljednjeg Vrgorca i dva iza Uspinjače. Uz te dvije pobjede igrači Ivice Ćorluke u prošlom su kolu u Dubrovniku u neizvjesnosti do posljednje minute držali Square te pokazali da su u puno boljoj formi nego u prvom dijelu prvenstva.

Alumnus i ove sezone predvodi Hrvoje Penava koji se nalazi visoko na ljestvici strijelaca, samo gol iza Franka Jelovčića, sa sedamnaest postignutih pogodaka dok je prva vedeta Brođana vremešni Mario Petrović. Kapetan MNK Brod 035 Simplex igra puno bolje od većine puno mlađih igrača lige te na parketu često provodi i po četrdeset minuta, a od njega kreće svaki napad Brođana.

10255283_560260084107148_4413887648949852354_nNjih dvojica će večeras biti jedan nasuprot drugog, a svi navijači Alumnusa nadaju se da će Penava nastaviti s golgeterskim navikama i donijeti nove bodove Alumnusu.

Utakmica je na rasporedu u petak od 19:30h u Slavonskom Brodu.